نمایشگاه عکس و اسناد، فعالیت های نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس
b_300_0_16777215_00_images_bannerniroo_bannerniroo.jpg

 

با چند نفر از ایثارگران دوران دفاع مقدس کنار آبهای نیلگون خلیج فارس نشسته و در ذهن خود به مردانی فکر می کنم که مرزهای آبی کشورمان آرامش خود را مدیون از خود گذشتگی این عزیزان است.

بزرگ قامتانی که حتی امواج سرکش در برابرشان سر تسلیم فرود آورده اند، آنگاه که سینه امواج را می شکافتند و برای مقابله با دشمن به پیش می رفتند. از تنگه هرمز تا دریای عمان و از جزیره هنگام تا تنب بزرگ و کوچک و تا هر کجا که آبهای بیکران الهی، مرزهای آبی ایران اسلامی را ساخته اند.

شیر مردان نیروی دریایی به پشتوانه دعای ملت و هدایت حکیمانه رهبری،سپری پولادین در برابر دشمنان ساخته اند و تا زمانی که آب در دریای عمان و خلیج فارس جریان دارد و خورسید بر آن می تابد یاد و خاطره حماسه های دلیر مردان و ایثارگران  را زنده نگه خواهند داشت.

هفتم آذر، یاد آور خاطرات و حماسه های دلیر مردان و ایثارگران دریادل میهن را در ذهن هر ایرانی زنده می نماید.

پر رهرو است راه شهدای نیروی دریایی و جاودان است خاطره آن ها در ذهن ما.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گالری تصاویر

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره سازمان

پیشینه سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به ستاد تبلیغات جبهه و جنگ بر می گردد در ستاد تبلیغات جنگ گردآوری و مستندسازی اسناد مرتبط با جنگ در ۲ بخش اسناد داخلی و خارجی و با بهره گیری از خبرگزاری ها - رسانه جمعه، اخبار و اطلاعات، بولتن ها و سازمان ها و نهادهای نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه، ناجا، جهاد سازندگی بنیاد شهید و سازمان های بین المللی از سال ۱۳۵۹ آغاز شد و تا پایان دفاع مقدس ادامه داشت و پس از آن بعنوان مرکز اسناد در معاونت تحقیقات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ماموریت جمع آوری، نگهداری و مستندسازی اسناد را بر عهده گرفته است. 

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۲۶۴۰۳۰۴۰ (۰۲۱)

دورنگار: ۲۶۴۰۳۰۰۵ (۰۲۱)

آدرس: تهران،بزرگراه شهید حقانی شرق به غرب، ابتدای خیابان کوشا، ساختمان آرشیو ملی،  طبقه همکف، سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس

ایمیل:info@defadocs.ir