• در دنیای امروز با توجه به گستردگی حجم فعالیت ها، منابع اطلاعاتی مختلف به موازات آن در حال افزایش و گسترش می باشد .
  • این توسعه موجب بروز مشکلاتی برای ذخیره سازی و امنیت لازم جهت اطلاعات می گردد چراکه اطلاعات همیشه باید به راحتی و آسان ترین روش در دسترس کلیه افراد و محققین نیازمند قرار گیرد .
  • سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس با توجه به ماموریت های محوله و با داشتن مجموعه بسیار غنی از اسناد و مدارک مربوط به ۸ سال دفاع مقدس به منظور رفع نیاز عامه مردم ، مخاطبین و پژوهشگران ، موفق به راه اندازی سامانه جامع اسناد دفاع مقدس با نام اختصاری سجا دفاع مقدس با اهداف زیر گردیده است که با حضور سردار سرلشگر پاسدار دکتر عزیز جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه در روز دوم گردهمائی مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس در سال دیماه ۱۳۹۹ رونمایی گردید .

 b_300_0_16777215_00_images_00_03.jpg

الف) - پشتیبانی کامل از چرخه تولید ، ساماندهی ، نگهداری و بهره برداری از منابع دیجیتال بوسیله حذف فرایند تبادل منابع فیزیکی در واحد های سازمانی .

ب)- ایجاد زیر ساخت نرم افزاری ایمن و با قابلیت دسترسی اشتراکی و همزمان به انواع منابع دیجیتال بر بستر شبکه .

ج)- تسهیل و سرعت بخشیدن به روند جستجو ، انتخاب منابع مورد نیاز و بازیابی منابع بدون مراجعه حضوری و اتلاف وقت .

د)- سازماندهی و مدیریت نحوه نگهداری و دسترسی به منابع دیجیتال براساس انواع طبقه بندی های مورد نیاز در واحدهای گوناگون سازمان .

هـ)- اعمال دستورالعمل ها و رویه های مدیریتی بصورت متمرکز و یکپارچه برای تمام واحدهای سازمانی .

و)- حفظ و نگهداری منابع با اعمال رویه های نحوه نگهداری کوتاه مدت و بلند مدت (دائمی ) محتوا بر روی ذخیره سازهای گوناگون .

ز)- حفاظت از محتوا در مقابل دسترسی های غیر مجاز کاربری یا سیستمی متناسب با تعریف سطوح امنیتی گوناگون

 

b_300_0_16777215_00_images_00_1211512_414.jpg

 

b_300_0_16777215_00_images_00_A03I6244_13991029163425.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره سازمان

پیشینه سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به ستاد تبلیغات جبهه و جنگ بر می گردد در ستاد تبلیغات جنگ گردآوری و مستندسازی اسناد مرتبط با جنگ در ۲ بخش اسناد داخلی و خارجی و با بهره گیری از خبرگزاری ها - رسانه جمعه، اخبار و اطلاعات، بولتن ها و سازمان ها و نهادهای نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه، ناجا، جهاد سازندگی بنیاد شهید و سازمان های بین المللی از سال ۱۳۵۹ آغاز شد و تا پایان دفاع مقدس ادامه داشت و پس از آن بعنوان مرکز اسناد در معاونت تحقیقات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ماموریت جمع آوری، نگهداری و مستندسازی اسناد را بر عهده گرفته است. 

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۲۶۴۰۳۰۴۰ (۰۲۱)

دورنگار: ۲۶۴۰۳۰۰۵ (۰۲۱)

آدرس: تهران،بزرگراه شهید حقانی شرق به غرب، ابتدای خیابان کوشا، ساختمان آرشیو ملی،  طبقه همکف، سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس

ایمیل:info@defadocs.ir