سردار «غلامرضا علاماتی» رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس از ۲ عنوان کتاب دفاع مقدس با عنوان «روزهای پیکار» و «از پلاک ۸» در همایش بزرگداشت بسیج دانشکده فنی دختران جونقان رونمایی شد.

کتاب «روزهای پیکار» تاریخ شفاهی دفاع مقدس است که به روایت حاج عباس پیکار مسئول تبلیغات تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم (ع) در دوران دفاع مقدس و کتاب «از پلاک ۸» منتخب خاطرات جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس است که به کوشش ابراهیم رحیمی تهیه و به همت ادار‌ه‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهیه و چاپ شده‌اند.

b_300_0_16777215_00_images_chaharmahal1_charmahal15.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

سخنرانی سردار «غلامرضا علاماتی» رئیس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس  

b_300_0_16777215_00_images_chaharmahal1_charmahal12.jpg  

 

 

 

 

 

 

 

 

تجلیل رییس سازمان اسناد دفاع مقدس از خانواده شهید مدافع حرم «احمد قاسمی کرانی» 

 b_300_0_16777215_00_images_chaharmahal1_charmahal13.jpg

سردار «غلامرضا علاماتی» رییس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس در جریان سفر خود به استان چهارمحال و بختیاری، با خانواده شهید مدافع حرم «احمد قاسمی کرانی» دیدار و از مقام والای این شهید بزرگوار و خانواده اش تجلیل کرد.

خاطرنشان می‌شود، بسیجی شهید مهندس «احمد قاسمی کرانی» متولد دوم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۹، از مدافعان حرم حضرت زینب کبری (س)، ۲۵ مهرماه سال ۱۳۹۴ حین انجام مأموریت و نبرد با گروه‌های تروریستی و تکفیری در قالب گردان «فتح» لشکر عملیاتی ۷ ولیعصر (عج) خوزستان، در شهر «حلب» سوریه زخمی شد و پس از انتقال به بیمارستان بقیةالله (عج) تهران، در ۱۶ آذرماه همان سال و در سن ۲۵ سالگی به فیض شهادت نایل آمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره سازمان

پیشینه سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به ستاد تبلیغات جبهه و جنگ بر می گردد در ستاد تبلیغات جنگ گردآوری و مستندسازی اسناد مرتبط با جنگ در ۲ بخش اسناد داخلی و خارجی و با بهره گیری از خبرگزاری ها - رسانه جمعه، اخبار و اطلاعات، بولتن ها و سازمان ها و نهادهای نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه، ناجا، جهاد سازندگی بنیاد شهید و سازمان های بین المللی از سال ۱۳۵۹ آغاز شد و تا پایان دفاع مقدس ادامه داشت و پس از آن بعنوان مرکز اسناد در معاونت تحقیقات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ماموریت جمع آوری، نگهداری و مستندسازی اسناد را بر عهده گرفته است. 

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۲۶۴۰۳۰۴۰ (۰۲۱)

دورنگار: ۲۶۴۰۳۰۰۵ (۰۲۱)

آدرس: تهران،بزرگراه شهید حقانی شرق به غرب، ابتدای خیابان کوشا، ساختمان آرشیو ملی،  طبقه همکف، سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس

ایمیل:info@defadocs.ir